Co warto zobaczyć w świętokrzyskim?

15 kwietnia 2022 0 Comments

Na początku roku niezmiernie często planujemy krótsze i dłuższe wyjazdy, a w związku z tym, przeważnie weryfikujemy gdzie warto pojechać. Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejsze kierunki w naszym kraju to oczywiście morze i Tatry i Karkonosze, ewentualnie Mazury. Warto jednak czasem wyjść poza schemat i pojechać w mniej oblegane kierunki podróży. Jednym z niedocenionych województw w sezonie urlopowym jest świętokrzyskie.

Co warto zobaczyć w województwie świętokrzyskim?

Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejszą atrakcją w świętokrzyskim jest Jaskinia Raj. Dla turystów jest czynna od 1972 roku, a na miejscu czeka na nas aż 150 m ścieżek. Inną opcją dla osób aktywnych jest Świętokrzyski Park Narodowy. Może nie są to wysokie góry i nie zmęczą nas tak jak Tatry, to fani pieszych wycieczek z pewnością będą zadowoleni.

Województwo świętokrzyskie to również Pacanów. Każdy fan Koziołka Matołka powinien odwiedzić Europejskie Centrum Bajki, które nosi imię właśnie bohatera znanej wszystkim bajki. Będąc w temacie ciekawych miejsc to w Krajnie leży Park Rozrywki i Miniatur “Sabat”, który też jest świetną atrakcją do odwiedzenia, nie tylko dla najmłodszych.

Noclegi w świętokrzyskim – gdzie je zarezerwować?

Bez wątpienia najczęściej wybieranym miejscem na nocleg są Kielce. Stolica województwa może zaproponować wiele noclegów, które będą idealne na wypoczynek. Drugim ciekawym rozwiązaniem jest wybranie Chęcin. Ze względu na bliskość Jaskini Raj i zamku Chęciny jest to chętnie wybierana miejscowość noclegowa. Jeżeli chcecie naprawdę wypocząć to pomyślcie o wyborze agroturystyki zamiast noclegu w mieście. W świętokrzyskim nie brakuje takich miejscówek. Brak miejskiego zgiełku i lepszej jakości powietrze potrafią rewelacyjnie wpłynąć na nasz sen i samopoczucie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Województwo świętokrzyskie jest doskonałym wyborem dla wszystkich fanów wędkowania. Możecie spróbować swoich sił w kilku miejscach znanych z dużej ilości ryb. Jeżeli jednak nie jesteście zaawansowanymi wędkarzami to powinniście rozważyć opcję noclegu w agroturystyce w Świętokrzyskiem, która znajduje się blisko zbiorników wodnych, albo posiada bezpośredni dostęp do łowisk. Wtedy z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdzie się ktoś, kto z chęcią wybierze się z Wami na ryby. Warto również mieć świadomość, że świętokrzyskie ma swój własny kurort wakacyjny. Sielpia jest położona nad sporym jeziorem, które posiada kilka ciekawych piaszczystych plaż. Jeśli więc marzycie aby poczuć się trochę jak nad morzem, ale wolicie spokojniejsze miejsca, to odwiedźcie to miejsce.