Duchowa podróż do Indii

16 grudnia 2021 0 Comments

Indie są fascynującym państwem znajdującym się na półwyspie Indyjskim. Ze względu na ich nietypowy charakter, wielobarwność, kontrast oraz tajemniczość są chętnie wybieranym miejscem na egzotyczne wakacje. Ludzie wybierający ten niezwykły kraj na cel swoich wypraw zachwycają się egzotyczną przyrodą, smaczną pełną aromatów kuchnią, a także ciekawymi starożytnymi indyjskimi świątyniami. Indie są miejscem bardzo chętnie odwiedzane przez osoby szukające odpoczynku od codzienności i gnębiącymi ich problemami. Można powiedzieć, że Indie są doskonałym miejscem dla osób poszukujących duchowego wytchnienia. Mieszkańcy są bardzo otwarci, gościnni i zawsze uśmiechnięci. Przepiękne starodawne świątynie, czy odbywanie medytacji w duchowych miejscach, umożliwi osiągnięcie spokoju ducha i nabrać sił do codzienności. Które miejsca trzeba odwiedzić odbywając duchową podróż do Indii? Czy w tym kraju można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Starodawne świątynie Indii – duchowa podróż

Indyjskie świątynie mają wyjątkowy charakter, a zarazem otoczone są aurą tajemnicy. Z tego powodu nie można ich wykluczać wybierając się na podróż duchową do Indii. Często wycieczki organizowane przez biura podróży skupiają się głównie na dużych miastach i najpopularniejszych zabytkach, aczkolwiek Indie oferują o wiele więcej! Monumentalne budowle które zapierają dech w piersiach w zestawieniu z bujną naturą, to połączenie, które zrobi wrażenie na każdym. Z pewnością wybierając się na podróż duchowy do Indii, nie można pominąć świątyni Mahabodhi, a inaczej mówiąc Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to zabytek wpisany na listę UNESCO, wzniesiona w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to punkt docelowy wielu pielgrzymów z całego świata, w którym można wyczuć wyjątkową atmosferę. Warto odbyć tam medytację. Świątynie będące  w Indiach wybudowane zostały zgodnie z zasadami starożytnej kultury wedyjskiej. Dlatego samo odwiedzenie tych miejsc napełnia ludzi dobrą energią.  

Egzotyczne plaże Indii – duchowa podróż

Poszukując spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można zapomnieć o egzotycznych, przepięknych plażach. Należy odwiedzić szczególnie na dwie z nich, które mają opinię najpiękniejszych i odbyć relaksujące kąpiele morskie. Duże zasolenie wody umożliwi uwolnić się od negatywnych emocji i dobrze wpłynie na stan zdrowia. Na jednej z takich plaż można odbyć masaże ajurewdyjskie, które zrobione są przez profesjonalistów w specjalnie do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską niewątpliwie napełni nas pozytywną energią na długo. Będąc w tym wyjątkowym, magicznym kraju warto odbyć także górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Mieszkańcy Indii wierzą, że przejście jej dookoła zmywa negatywną karmę. Jest to miejsce, które każdego roku odwiedza wielu Indusów. 

Joga i medytacja – kwintesencja Indii 

Wybierając się do Indii trzeba skorzystać z sesji jogi a także medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej styczności, powinny jej spróbować w czasie tej wyjątkowej podróży. Takie umożliwią zrozumieć powody zaburzeń zdrowotnych, czy niebezpieczeństw jakie wynikają z obecnego stylu życia. Joga wyjątkowo dobrze wpływa na nasze mięśnie, więzadła a także pozwala zachować wewnętrzną tak trudną do osiągnięcia w codziennym życiu. Wizytując te wszystkie niezwykłe miejsca w Indiach warto również odbyć sesje medytacji. Na pewno daje ona dużo pozytywnych korzyści takich jak relaks, lepszy sen, lepsza koncentracja. Celem medytacji jest uwolnienie się od negatywnych myśli i zrobienia miejsca na te pozytywne. 

Duchowa podróż do Indii – czy warto?

Niewątpliwie tego typu wyprawa znacznie różni się od tych oferowanych przez zwykłe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest idealny dla każdego bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd. To kraj posiadający prastarą kulturę, który utrzymał tradycję duchowości. Trasa takiej wyprawy powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana, aby móc odwiedzić wszystkie ważne duchowo miejsca. Indie to kontakt z zachwycającą przyrodą, to miejsce wspaniałych krajobrazów oraz kontakt z niezwykłymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.