Rzucić wszystko i wyjechać…na biwak

24 czerwca 2022 0 Comments

Lato to sezon aktywności na świeżym powietrzu. Słoneczna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy przyjaciółmi bardziej cieszą w słońcu. Jest to także okres wakacyjny. Dosyć sporo osób decyduje się o tej porze roku pola biwakowe. Daje to możliwość zbliżenia się z naturą i zażycia spokojnego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Dzikość i wolność – wakacje w plenerze

Z pełnym przekonaniem biwak, szczególnie w gronie najbliższych jest świetną przygodą. W świecie gdzie większość spraw możemy załatwić kilkoma kliknięciami w telefonie, jest to swego rodzaju powrót do przeszłości. Konieczność rozbicia namiotu czy zorganizowania sobie jedzenia w co by nie mówić surowych warunkach może być odskocznią od wielkomiejskiego szumu.

Słuchanie kwilenia ptaków, obserwowanie kołyszących się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko należycie kojarzy nam się z biwakiem. Egzemplifikacją miejsca, które idealnie nadaje się na tego typu wyjazd może być mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam umiejscowione nad jeziorem, otoczone lasem. Wzorowe warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Ile kosztuje organizacja biwaku?

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Przeważnie jest ona o wiele niższa niż noclegi w hotelach. Pola namiotowe często umiejscowione są na uboczu – to także wpływa na koszty. Wizytując tego typu miejsca ponosimy koszty głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozbić namiot lub zaparkować kampera.

W związku z tym taka wycieczka może być nie tylko gwarantem pozytywnych emocji, ale również może być rozwiązana niewielkim nakładem pieniężnym.

Czy pola namiotowe są dla każdego?

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które znamy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam możliwość skorzystania z prądu czy dostępu do bieżącej wody. Ale w dalszym ciągu jest to kompletnie przeciwny biegun do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od upodobań osób udających się w dane miejsce. Jeśli ktoś szuka odskoczni od miasta – pole namiotowe zdaje się być wspaniałą alternatywą dla zatłoczonych hoteli i dużych ośrodków turystycznych. Gdy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest przytoczona wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje także szereg dodatkowych atrakcji takich jak kajaki lub możliwość obcowania ze zwierzętami.

Co więcej pola namiotowe oferują często możliwość zaparkowania wozami kempingowymi. W niektórych miejscach można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie niezbędne udogodnienia. Można się wtedy skupić na radości z czasu spędzanego z przyjaciółmi na łonie natury. Każdy conajmniej raz w życiu powinien zakosztować wypoczynku w tym klimacie.