Sklep ezoteryczny – co ciekawego można w nim kupić?

22 lutego 2022 0 Comments

CO TO JEST EZOTERYKA?

Ezoteryka ostatnio pojawia się w naszych domach. Popularność zyskują rozmaitego rodzaju zajęcia duchowe, medytacja, joga. Sporo osób sięga po pomocy znawców w celu doświadczenia dojmujących przeżyć wewnętrznych. Otwierają się sklepy ezoteryczne. Czym właściwie jest ezoteryka, co ukrywa się pod tym słowem?

 Można zacząć od tego, że jest to bardzo rozległe pojęcie, zawierające dziesiątki podejść. Znacznej części społeczeństwa ezoteryka będzie kojarzyć się z mistycyzmem. Faktycznie, ezoteryka to wiedza tajemna, droga do wyższego poziomu świadomości i lepszej percepcji istniejącego  świata. Połączona jest z rzeczami mistycznymi.

Ludzie interesujące się ezoteryką używają z numerologii, astrologii albo psychologii, aby zgadywać przyszłość jak również zdobywać inspirację. Poza tym, regularnie wykorzystuje się z zaklęć, wróżb czy rytuałów. Przyznaje się również daną symbolikę numerom, wyrazom czy rzeczom. Ezoteryka poprzez swoje cechy skupia się na personalnym oświeceniu człowiekai. 

EZOTERYKA W UJĘCIU HISTORYCZNYM

Ludzie trudniące się zajęciami ezoterycznymi występują na świecie od dawien dawna. Choćby w mitologii greckiej występowały wyrocznie. Wśród różnorakich kultur od wieków obecni są szamani, wróżbici, magowie, uzdrowiciele. W polskiej tradycji można przytoczyć szeptuchy i szeptunów – wykształconych w medycynie ludowej, umiejących odgadywać ludzkich przemyśleń. 

Latami podejście do takich ludzi było bipolarne – część korzystała z ich doświadczeń i brała na poważnie w każde słowo, dla pozostałych byli oni pospolitymi heretykami, działającymi w porozumieniu z mocami nieczystymi. Symbole odprawiane przez ezoteryków kojarzyły się z mocami nieczystymi. Z powodu na niezgodność z naukami kościoła takie osoby bywali na samotność.  

Dziś ezoteryka interpretowana jest odmiennie. Wielu uważa ją za warte zgłębienia zjawisko. Społeczności obserwują w gwiazdy, rozmyślają, czytają horoskopy. Każdy dąży do dotrzeć prawdę na swój swoimi metodami

SKLEP EZOTERYCZNY – ATRAKCYJNOŚĆ KREUJE SPRZEDAŻ

Zwyżka zainteresowania zajęciami ezoterycznymi doprowadził do odzew sprzedawców. Do spółki z wzrastającym zainteresowaniem na ezoteryczne produkty i usługi, pojawiły się sklepy ezoteryczne. Są one pokłosiem na zainteresowania klientów, którzy dzięki tajemnicze atrybuty, chcą intensyfikować doznawane przeżycia i docierać dużo głębiej w swoich wewnętrznych doświadczeniach. 

SKLEP EZOTERYCZNY – CO W NIM JEST?

Należy spojrzeć się części produktów dostępnych w sklepie ezoterycznym. Pozwoli to zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie – czy sklep ezoteryczny jest dla wszystkich?

Jednym z podstawowych przedmiotów spotykanych w sklepie ezoterycznym są kadzidła. Aromat uwalniany przez kadzidło w trakcie wypalania ma oczyszcza przestrzeń i uwalniać pokój, w którym jest rozpylany od złych duchów. 

Następnym artykułem, który kupimy na półce  sklepu ezoterycznego są świeczki. Charakteryzują się one różnorodnością barw, wydzielanych zapachów i sposobów użycia. Pomagają wejść w dobry aurę, przegonić negatywne emocje, usuwać napięcia. Świece stosuje się także do różnorodnych obrzędów lub masaży.

Często wybieranym produktem są różnorodne magiczne kamyczki, którym nadaje się odpowiednie moce. Zdaniem ezoteryków ingerują one na nasze nastrój, pomagają w rozwiązywaniu spraw rodzinnych. Ametyst, agat czy onyks to minerały, które pomagają dochodzić do mentalnej harmonii, siły do działania, czy obfitość.

Sklep ezoteryczny to też artykuły związane ze zdrowym trybem życia – wegańskie kosmetyki, masażery do ciała, lampy solne. Jego asortyment tworzą różnorakie akcesoria: runy, karty, kule, łapacze snów, różdżki, wahadełka i wiele innych.

Więc czy sklep ezoteryczny może być dla większości? Odpowiedź brzmi: oczywiście.