W jaki sposób wykupić wycieczkę szkolną autokarem?

1 lutego 2022 0 Comments

Wynajem autokarów może być zarówno dla przedszkoli, jak i szkół podstawowych i szkół średnich. Takim środkiem transportu grupa szkolna może zwiedzić na przykład Wielkopolskę, bądź jej stolicę – Poznań. Przewozy autokarowe w Poznaniu bardzo bezpieczne, profesjonalny autokar powinien zawierać:

  • pasy,
  • oznaczenie „przewóz dzieci”,
  • pozostałe rzeczy które jest dostosowane do potrzeb wycieczki.

Przewozy autokarowe tak wyposażonego pojazdu z pewnością będą wspaniałe!

Co można zobaczyć w Wielkopolsce!

Bez wątpienia Wielkopolska jest to region  z ogromnym potencjałem turystycznym. Wyprawa szkolna będzie mogła zobaczyć tam miasta które są bogate w zabytki zamki, przepiękne krajobrazy, widowiskowe jeziora, a także historyczne pałace. Warto także dodać, że województwo Wielkopolskie jest kolebką naszego kraju z pierwszą stolicą w Gnieźnie. W dalszej części tekstu podpowiemy gdzie najbardziej warto zorganizować autokarową wycieczkę szkolną.

Poznańskie Stare Miasto – co warto tam robić?/h2>

Poznań jest stolicą województwa wielkopolskiego, a ponadto jest to piąte pod względem zaludnienia miasto w Polsce. Nie bój się – wycieczce szkolnej nie zabraknie tam licznych {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od czego więc warto rozpocząć?
Poznań to bez wątpienia widowiskowy rynek. Kwadratowy plac został wytyczony już w XIII wieku. Potem parę kroków od rynku znajduje się rezydencja królewska. Dodatkowo wśród wielu poznańskich zamków wszystkie wycieczki szkolne powinny zahaczyć o kolegiatę.  

Jezioro Lednickie w Poznaniu – co warto tam zobaczyć?

Na wyspie zwanej Ostrów Lednicki zachowały się resztki grodu czy też najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w Polsce z wczesnego średniowiecza. Ponadto nad brzegiem jeziora zobaczymy także inną atrakcję, – Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zgromadzono tam chałupy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę oraz rekonstrukcję szlacheckiego dworu. Wycieczkowe zwiedzanie muzeum może zająć około trzech godzin, a podczas nich szkolna wycieczka przeniesie się w czasie. 

Położone w Wielkopolsce Gniezno – pomysł na ciekawą wycieczkę szkolną!

Nie można ominąć Gniezna mówiąc o lokalizacjach na szkolną wycieczkę. Stanowi ono ziarnko polskiej państwowości oraz miejsce gdzie początki miał kościół katolicki w Polsce. Gnieźnieńską katedrę znają z pewnością wszyscy, jest to z pewnością niejako symbolem Wielkopolski. Należy również wspomnieć że jest tu unikalny zabytek, jakim są drzwi gnieźnieńskie. 

Konin w Wielkopolsce – co można tam zobaczyć?

Dla dzieci w wieku szkolnym z pewnością mieszczące się w Koninie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to bardzo ciekawe miejsce. Znajdują się tam makiety filmowe, przyrodniczej lub historycznej. Niektóre są interaktywne- uruchamia się je za pomocą przycisku.

 Możemy tutaj zobaczyć na przykład wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby atomowej w Japońskiej Hiroshimie, scenę z filmu „Gwiezdne Wojny”czy też Arkę Noego.

Rogalin w Wielkopolsce – co warto tam robić?

Mieszczące się w Wielkopolsce mniejsze miejscowości również mają dużo do zaoferowania. W wielkopolskim Kórniku zobaczymy piękny rynek, jezioro oraz w rzeczy samej zamek z pięknym ogrodem. Wycieczka pozna historię z uwagi na to, że początki tego zamku sięgają średniowiecza. Obronna budowla otoczona fosą, dostęp do niej jedynie był możliwy przez most zwodzony oraz spuszczaną okutą kratę.